Invited groups |
2010Delaware Thomson Invitational 2010 Results - Delaware Thomson Invitational
Published by
Licensed to Ultimate Sports - Contractor License� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � HY-TEK's Meet Manager � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Thomson Invitational
� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � @ University of Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Delaware Fieldhouse, Newark, DE � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1/30/2010� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Overall Results� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � �
�
Event 1� Women Shot Put Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Smith, Shianna� � � � � � � � � � � SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � 13.01m� � 42-08.25� 10� � � � 2 Marshall, Amanda� � � � � � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � 12.18m� � 39-11.50� � 8� � � � 3 Arduini, Julia� � � � � � � � � � � SO Villanova� � � � � � � � � � � � � � 12.12m� � 39-09.25� � 6� � � � 4 Shivers, Shannel� � � � � � � � � SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � 12.04m� � 39-06.00� � 5� � � � 5 Lee, Mykal� � � � � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � 12.00m� � 39-04.50� � 4� � � � 6 Nedd, Alana� � � � � � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � 11.57m� � 37-11.50� � 3� � � � 7 Seamon, Jillian� � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � 10.48m� � 34-04.75� � 2� � � � 8 James, Tierrra� � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 8.86m� � 29-01.00� � 1� � � � 9 Clark, Wendi� � � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 7.51m� � 24-07.75 � 10 Johnson, Kristen� � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 7.47m� � 24-06.25 � 11 Sewell, Nykeisha� � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 7.24m� � 23-09.00 � 12 Dupuis, Lauren� � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � 5.86m� � 19-02.75 �
Event 1� Women Shot Put Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Carothers, Emily� � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � 11.67m� � 38-03.50� 10� � � � 2 Houghton, Jennifer� � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 11.48m� � 37-08.00� � 8� � � � 3 Tavik, Chelsea� � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 11.28m� � 37-00.25� � 5.50 � 3 Gray, Alisha� � � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � 11.28m� � 37-00.25� � 5.50 � 5 Chismar, Mary� � � � � � � � � � � � FR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10.95m� � 35-11.25� � 4� � � � 6 D'Amato, Cristina� � � � � � � � JR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10.82m� � 35-06.00� � 3� � � � 7 Graham, Naima� � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � 10.78m� � 35-04.50� � 2� � � � 8 Wood, Danay� � � � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � 10.65m� � 34-11.25� � 1� � � � 9 Berthlesen, Jackie� � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � 10.58m� � 34-08.50 � 10 Fegan, Stephanie� � � � � � � � � JR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � 10.47m� � 34-04.25 � 11 Knapp, Deanna� � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � 10.45m� � 34-03.50 � 12 Krauss, Ashley� � � � � � � � � � � SR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10.38m� � 34-00.75 � 13 Joseph, Anne� � � � � � � � � � � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � � � 10.13m� � 33-03.00 � 14 Biggus, Sontia� � � � � � � � � � � JR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � 10.10m� � 33-01.75 � 15 Wehrhan, Sarah� � � � � � � � � � � JR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.65m� � 31-08.00 � 16 Tayvinsky, Melissa� � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 9.12m� � 29-11.25 � 17 Dinkins, Laniqua� � � � � � � � � SO Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 9.04m� � 29-08.00 � 18 Zarnosky, Danielle� � � � � � � SR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 8.92m� � 29-03.25 � 19 Sacco, Jamie� � � � � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.70m� � 28-06.50 � 20 Hatos, Elizabeth� � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.19m� � 26-10.50 � 21 Greco, Stephanie� � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.91m� � 25-11.50 � 22 Johnson, Tempeste� � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.32m� � 24-00.25 � 23 Leonetti, Stephanie� � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.01m� � 23-00.00 � 24 Chiew, Cartina� � � � � � � � � � � FR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � � � 5.38m� � 17-08.00 � 25 Li, May Poh� � � � � � � � � � � � � � FR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � � � 4.38m� � 14-04.50 �
Event 2� Men Shot Put Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Dolisca, Josh-Erik� � � � � � � JR New Jersey IT� � � � � � � � � � 14.73m� � 48-04.00� 10� � � � 2 Anuszewski, Frank� � � � � � � � SO Villanova� � � � � � � � � � � � � � 14.41m� � 47-03.50� � 8� � � � 3 Ratigan, Matt� � � � � � � � � � � � SR Villanova� � � � � � � � � � � � � � 13.63m� � 44-08.75� � 6� � � � 4 Sutton, John� � � � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � 12.53m� � 41-01.50� � 5� � � � 5 Fortes, Ouintin� � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � 10.75m� � 35-03.25� � 4� � � � 6 Ricigliano, Michael� � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � � � 8.80m� � 28-10.50� � 3� � � -- McCleod, Christopher� � � � � FR Villanova� � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � � -- Viotto, John� � � � � � � � � � � � � JR Delaware TC� � � � � � � � � � � X15.70m� � 51-06.25 � -- Alexander, Nick� � � � � � � � � � JR Delaware TC� � � � � � � � � � � X15.29m� � 50-02.00 � -- Renoll, Chase� � � � � � � � � � � � SR Delaware TC� � � � � � � � � � � X15.19m� � 49-10.00 � -- Schwendtner, Jim� � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � X12.29m� � 40-04.00 � -- Passalaqua, Joe� � � � � � � � � � SR Delaware TC� � � � � � � � � � � X10.49m� � 34-05.00 �
Event 2� Men Shot Put Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Fugett, Brandon� � � � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 16.83m� � 55-02.75� 10� � � � 2 Asimou, Eugene� � � � � � � � � � � SR Montclair St� � � � � � � � � � � 16.18m� � 53-01.00� � 8� � � � 3 Morrison-Bird, Mario� � � � � JR Montclair St� � � � � � � � � � � 14.41m� � 47-03.50� � 6� � � � 4 Carmichael, Joseph� � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � 13.89m� � 45-07.00� � 5� � � � 5 McMurdo, Matt� � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 13.73m� � 45-00.50� � 4� � � � 6 Liccketto, Steve� � � � � � � � � SR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 13.57m� � 44-06.25� � 3� � � � 7 Drenner, Jay� � � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 13.23m� � 43-05.00� � 2� � � � 8 Badala, John� � � � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 13.11m� � 43-00.25� � 1� � � � 9 Necovski, Alexander� � � � � � JR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 12.88m� � 42-03.25 � 10 Luginsland, James� � � � � � � � JR Montclair St� � � � � � � � � � � 12.65m� � 41-06.00 � 11 Reyes, Randy� � � � � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 12.61m� � 41-04.50 � 12 Corvino, Nick� � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 12.20m� � 40-00.50 � 13 Branford, Dimitri� � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 11.96m� � 39-03.00 � 14 Douglas, Travis� � � � � � � � � � SO Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � 11.88m� � 38-11.75 � 15 Brown, Martin� � � � � � � � � � � � SR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 11.84m� � 38-10.25 � 16 Means, Zach� � � � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 11.39m� � 37-04.50 � 17 Brown, Kenny� � � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � 11.10m� � 36-05.00 � 18 Wagner, Joseph� � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � 10.93m� � 35-10.50 � 19 McCloskey, Robert� � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.41m� � 30-10.50 � 20 Brown, Jimir� � � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.81m� � 28-11.00 � 21 Stinson, Joshua� � � � � � � � � � SO Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � 8.77m� � 28-09.25 � -- Conroy, Thomas� � � � � � � � � � � JR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � � -- Johnson, Matthew� � � � � � � � � SR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Event 3� Women Weight Throw Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Smith, Shianna� � � � � � � � � � � SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � 16.23m� � 53-03.00� 10� � � � 2 Marshall, Amanda� � � � � � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � 14.66m� � 48-01.25� � 8� � � � 3 Shivers, Shannel� � � � � � � � � SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � 13.84m� � 45-05.00� � 6� � �
Event 3� Women Weight Throw Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Carothers, Emily� � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � 14.32m� � 46-11.75� 10� � � � 2 Mitchell, Mahogany� � � � � � � JR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � 14.26m� � 46-09.50� � 8� � � � 3 Wehrhan, Sarah� � � � � � � � � � � JR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 14.24m� � 46-08.75 � � 6� � � � 4 Houghton, Jennifer� � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 13.40m� � 43-11.75� � 5� � � � 5 Holtzman, Rachel� � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 13.27m� � 43-06.50� � 4� � � � 6 Moses, Brittany� � � � � � � � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � � � 13.20m� � 43-03.75� � 3� � � � 7 Browne, Janina� � � � � � � � � � � SR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � � 13.12m� � 43-00.50� � 2� � � � 8 Krauss, Ashley� � � � � � � � � � � SR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 13.02m� � 42-08.75� � 1� � � � 9 Sekely, Jess� � � � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � 12.88m� � 42-03.25 � 10 Defnet, Holly� � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 12.15m� � 39-10.50 � 11 Keen, Caitlin� � � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � 11.89m� � 39-00.25 � 12 Knapp, Deanna� � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � 11.59m� � 38-00.25 � 13 Berthlesen, Jackie� � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � 11.08m� � 36-04.25 � 14 Chismar, Mary� � � � � � � � � � � � FR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 11.00m� � 36-01.25 � 15 D'Amato, Cristina� � � � � � � � JR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10.54m� � 34-07.00 � 16 To, Amanda� � � � � � � � � � � � � � � SO TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10.38m� � 34-00.75 � 17 Biggus, Sontia� � � � � � � � � � � JR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.85m� � 32-03.75 � 18 Hatos, Elizabeth� � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.95m� � 29-04.50 � 19 Leonetti, Stephanie� � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.51m� � 24-07.75 � 20 Chiew, Cartina� � � � � � � � � � � FR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.88m� � 22-07.00 � -- Joseph, Anne� � � � � � � � � � � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Event 4� Men Weight Throw Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Anuszewski, Frank� � � � � � � � SO Villanova� � � � � � � � � � � � � � 16.00m� � 52-06.00� 10� � � � 2 Dolisca, Josh-Erik� � � � � � � JR New Jersey IT� � � � � � � � � � 15.55m� � 51-00.25� � 8� � � � 3 Sutton, John� � � � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � 10.20m� � 33-05.75� � 6� � � � 4 Ricigliano, Michael� � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � � � 6.94m� � 22-09.25� � 5� � � -- McCleod, Christopher� � � � � FR Villanova� � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Event 4� Men Weight Throw Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Fugett, Brandon� � � � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 16.91m� � 55-05.75� 10� � � � 2 Liccketto, Steve� � � � � � � � � SR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 15.82m� � 51-11.00� � 8� � � � 3 Conroy, Thomas� � � � � � � � � � � JR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 15.39m� � 50-06.00� � 6� � � � 4 Asimou, Eugene� � � � � � � � � � � SR Montclair St� � � � � � � � � � � 14.53m� � 47-08.00� � 5� � � � 5 Drenner, Jay� � � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 14.46m� � 47-05.25� � 4� � � � 6 Brown, Martin� � � � � � � � � � � � SR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 14.37m� � 47-01.75� � 3� � � � 7 Wisotsky, Matt� � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � 13.67m� � 44-10.25� � 2� � � � 8 Goldstein, Zach� � � � � � � � � � SR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 13.54m� � 44-05.25� � 1� � � � 9 Douglas, Travis� � � � � � � � � � SO Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � 12.61m� � 41-04.50 � 10 Necovski, Alexander� � � � � � JR TCNJ� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 11.96m� � 39-03.00 � 11 Luginsland, James� � � � � � � � JR Montclair St� � � � � � � � � � � 10.28m� � 33-08.75 � 12 Corvino, Nick� � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.93m� � 29-03.75 � 13 Johnson, Matthew� � � � � � � � � SR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.71m� � 28-07.00 � -- McCloskey, Robert� � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Event 5� Women Long Jump Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Sewell, Nykeisha� � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 5.58m� � 18-03.75� 10� � � � 2 Easterling, Alexis� � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 5.26m� � 17-03.25� � 8� � � � 3 Bumbernick, Lindsay� � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 5.16m� � 16-11.25� � 6� � � � 4 Tolson, Adrienne� � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 5.14m� � 16-10.50� � 5� � � � 5 Adams, Ashley� � � � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 5.00m� � 16-05.00� � 4� � � � 6 Epps, Christina� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 4.98m� � 16-04.25� � 3� � � � 7 Jones, Jamie� � � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 4.96m� � 16-03.25� � 2� � � � 8 Getty, Beth� � � � � � � � � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 4.79m� � 15-08.75� � 1� � � � 9 Richardson, Marshae� � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 4.71m� � 15-05.50 � 10 Wiseman, Megan� � � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 4.70m� � 15-05.00 � 11 Paciorek, Lauren� � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 4.67m� � 15-04.00 � 12 Simpson, Iesha� � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 4.65m� � 15-03.25 � 13 Putman, Leah� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 4.64m� � 15-02.75 � 14 Leach, Ebone� � � � � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 4.61m� � 15-01.50 � 15 Johnson, Kristen� � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 4.58m� � 15-00.50 � 16 Seamon, Jillian� � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 4.55m� � 14-11.25 � 17 Granara, Lauryn� � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 4.28m� � 14-00.50 � 18 Clark, Wendi� � � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 4.15m� � 13-07.50 � 19 Okrongly, Claire� � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 3.99m� � 13-01.25 � 20 Baileys, Marci� � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 3.97m� � 13-00.25 � 21 Weekly, Salena� � � � � � � � � � � SO Coppin State� � � � � � � � � � � � 3.70m� � 12-01.75 �
Event 5� Women Long Jump Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Sanders, Deseria� � � � � � � � � SO New Jersey C� � � � � � � � � � � � 5.26m� � 17-03.25� 10� � � � 2 Hannan, Lauren� � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � 5.01m� � 16-05.25� � 8� � � � 3 Riggs, Rachel� � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 4.95m� � 16-03.00� � 6� � � � 4 Leonard, Micah� � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 4.88m� � 16-00.25� � 5� � � � 5 Malcolm, Courtney� � � � � � � � SO Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 4.82m� � 15-09.75� � 4� � � � 6 Stratton, Nikki� � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 4.81m� � 15-09.50� � 3� � � � 7 DeGuzman, Hyacinth� � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4.78m� � 15-08.25� � 2� � � � 8 Posimo, Jessica� � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 4.77m� � 15-07.75� � 1� � � � 9 Zyzak, Amanda� � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 4.74m� � 15-06.75 � 10 Sewell, Tynisha� � � � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 4.72m� � 15-06.00 � 11 Scott, Symonne� � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 4.60m� � 15-01.25 � 12 Metzler, Lindsey� � � � � � � � � SO Salisbury � � � � � � � � � � � � � � � 4.43m� � 14-06.50 � 13 Francis, Shanoy� � � � � � � � � � JR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � � � 4.23m� � 13-10.50 � 14 Nisbett, Jacqueline� � � � � � JR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3.83m� � 12-06.75 �
Event 6� Men Long Jump Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 DiNoia, Victor� � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 6.15m� � 20-02.25� 10� � � � 2 Santos, Ruben� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � 5.94m� � 19-06.00� � 8� � � � 3 To, Vinny� � � � � � � � � � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 5.71m� � 18-09.00� � 6� � � -- Poole, Kendall� � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X5.64m� � 18-06.00 � -- Gerges, Chris� � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X5.62m� � 18-05.25 � -- James, Theo� � � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X5.45m� � 17-10.75 � -- Gaines, Lamar� � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X5.39m� � 17-08.25 � -- Kutchen, Tim� � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X5.04m� � 16-06.50 �
Event 6� Men Long Jump Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Hunter, Aaron� � � � � � � � � � � � SR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 7.17m� � 23-06.25� 10� � � � 2 Randle, Jared� � � � � � � � � � � � SR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 6.84m� � 22-05.25� � 8� � � � 3 Lucas, Aaron� � � � � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.77m� � 22-02.50� � 6� � � � 4 Donisi, Chris� � � � � � � � � � � � JR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.69m� � 21-11.50� � 5� � � � 5 Hayes, Kyle� � � � � � � � � � � � � � JR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 6.64m� � 21-09.50� � 4� � � � 6 Allen, Charles� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 6.44m� � 21-01.50� � 2.50 � 6 Miller, Drew� � � � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � 6.44m� � 21-01.50� � 2.50 � 8 Blenk, Mike� � � � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 6.34m� � 20-09.75� � 1� � � � 9 Mason, Adom� � � � � � � � � � � � � � SO Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 6.14m� � 20-01.75 � 10 Hillman, Brandon� � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � 6.08m� � 19-11.50 � 10 Alfred, McHanley� � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � 6.08m� � 19-11.50 � 12 Hargrove, Terea� � � � � � � � � � FR Montclair St� � � � � � � � � � � � 6.03m� � 19-09.50 � 12 Durak, Anthony� � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 6.03m� � 19-09.50 � 14 Burrows, Shane� � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � 5.96m� � 19-06.75 � 14 Lowe, Chris� � � � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 5.96m� � 19-06.75 � 16 Lane, Brandon� � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 5.91m� � 19-04.75 � 17 Torres, Chris� � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 5.88m� � 19-03.50 � 18 Herbert, Paul� � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 5.81m� � 19-00.75 � 19 Osenenko, Jim� � � � � � � � � � � � JR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 5.77m� � 18-11.25 � 20 Elliott, Anthony� � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 5.58m� � 18-03.75 � 21 Barnes, Stephen� � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 5.28m� � 17-04.00 � -- Stewart, Marlon� � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Event 7� Women Triple Jump Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Epps, Christina� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � 12.02m� � 39-05.25� 10� � � � 2 Bumbernick, Lindsay� � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � 10.97m� � 36-00.00� � 8� � � � 3 Richardson, Marshae� � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � 10.26m� � 33-08.00� � 6� � � � 4 Simpson, Iesha� � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � 10.04m� � 32-11.25� � 5� � � � 5 Salke, Katie� � � � � � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.82m� � 32-02.75� � 4� � � � 6 McDonald, Jessica� � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 9.52m� � 31-03.00� � 3� � � � 7 Getty, Beth� � � � � � � � � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 9.48m� � 31-01.25� � 2� � � � 8 Baileys, Marci� � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 9.10m� � 29-10.25� � 1� � � � 9 Okrongly, Claire� � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 8.77m� � 28-09.25 �
Event 7� Women Triple Jump Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Riggs, Rachel� � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � 10.60m� � 34-09.50� 10� � � � 2 Posimo, Jessica� � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � 10.43m� � 34-02.75� � 8� � � � 3 Defnet, Holly� � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 10.10m� � 33-01.75� � 6� � � � 4 Metzler, Lindsey� � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 9.69m� � 31-09.50� � 5� � � � 5 Alpers, Jenn� � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � 9.63m� � 31-07.25� � 4� � � � 6 Francis, Shanoy� � � � � � � � � � JR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.18m� � 30-01.50� � 3� � � � 7 Williams, Amanda� � � � � � � � � JR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 8.90m� � 29-02.50� � 2� � � -- Kernan, Kathleen� � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � � -- Leonard, Micah� � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Event 8� Men Triple Jump Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 DiPersio, John� � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � 12.04m� � 39-06.00� 10� � � � 2 Nunez, Jonathan� � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � 11.10m� � 36-05.00� � 8� � � -- Poole, Kendall� � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � XFOUL� � � � � � � � � � � � -- Gerges, Chris� � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � X12.66m� � 41-06.50 �
Event 8� Men Triple Jump Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Miller, Drew� � � � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � 14.26m� � 46-09.50� 10� � � � 2 King, Travis� � � � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � 13.30m� � 43-07.75� � 8� � � � 3 Hammond, Ben� � � � � � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � � � 13.10m� � 42-11.75� � 6� � � � 4 Hillman, Brandon� � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � 12.99m� � 42-07.50� � 5� � � � 5 Briscoe, Quentin� � � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 12.90m� � 42-04.00� � 4� � � � 6 Elliott, Anthony� � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 12.66m� � 41-06.50� � 3� � � � 7 Hazlett, James� � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � 12.57m� � 41-03.00� � 2� � � � 8 Alberts, David� � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � 12.55m� � 41-02.25� � 1� � � � 9 Hargrove, Terea� � � � � � � � � � FR Montclair St� � � � � � � � � � � 12.38m� � 40-07.50 � 10 O'Brien, Mike� � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 12.36m� � 40-06.75 � 11 Lane, Brandon� � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 12.30m� � 40-04.25 � 12 Ramos, Jose� � � � � � � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � � � 12.17m� � 39-11.25 � 13 Herbert, Paul� � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 12.11m� � 39-08.75 � 14 Ponce, Pernell� � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � 11.67m� � 38-03.50 � 15 Blain, Corey� � � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � 11.62m� � 38-01.50 � 16 Barnes, Stephen� � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 11.03m� � 36-02.25 � 17 Austin, Oraldo� � � � � � � � � � � JR New Jersey C� � � � � � � � � � � 10.81m� � 35-05.75 � 18 Lowe, Chris� � � � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10.74m� � 35-03.00 � -- Alfred, McHanley� � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � � -- Stewart, Marlon� � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � FOUL� � � � � � � � � � � �
Event 9� Women High Jump Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Johnson, Kristen� � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 1.60m� � � 5-03.00� 10� � � � 2 Nedd, Alana� � � � � � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 1.55m� � � 5-01.00� � 7� � � � 2 Barnes, Shaleatha� � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 1.55m� � � 5-01.00� � 7� � � � 4 Sewell, Nykeisha� � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � J1.55m� � � 5-01.00� � 5� � � � 5 Amaducci, Kim� � � � � � � � � � � � SR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � J1.55m� � � 5-01.00� � 4� � � � 6 Dabney, Ashley� � � � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � J1.55m� � � 5-01.00� � 3� � � � 7 Windsor, Alexa� � � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 1.50m� � � 4-11.00� � 2� � � � 8 Harrison, Alyssa� � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � J1.50m� � � 4-11.00� � 0.33 � 8 Weekly, Salena� � � � � � � � � � � SO Coppin State� � � � � � � � � � � J1.50m� � � 4-11.00� � 0.33 � 8 Epps, Christina� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � J1.50m� � � 4-11.00� � 0.33 11 Zuknick, Leslie� � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � J1.50m� � � 4-11.00 � 12 Dipaola, Tina� � � � � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � J1.50m� � � 4-11.00 � 13 Gray, Briana� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � J1.50m� � � 4-11.00 � 13 Reardon, Genvieve� � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � � J1.50m� � � 4-11.00 � -- Clark, Wendi� � � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Event 9� Women High Jump Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Emerich, Devyn� � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � 1.65m� � � 5-05.00� 10� � � � 2 Carito, Trina� � � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � J1.65m� � � 5-05.00� � 8� � � � 3 Smith, Janelle� � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � 1.60m� � � 5-03.00� � 6� � � � 4 Shepherd, Lisa� � � � � � � � � � � SR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � J1.60m� � � 5-03.00� � 5� � � � 5 Barden, Victoria� � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 1.55m� � � 5-01.00� � 3.50 � 5 Mayer, Lynn� � � � � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � � 1.55m� � � 5-01.00� � 3.50 � 7 Williams, Amanda� � � � � � � � � JR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � J1.55m� � � 5-01.00� � 2� � � � 8 Johnson, Rose� � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 1.50m� � � 4-11.00� � 1� � � -- Sacco, Jamie� � � � � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Metzler, Lindsey� � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Mosley, Sylvia� � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Event 10� Men High Jump Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Huch, Chris� � � � � � � � � � � � � � SR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 1.98m� � � 6-06.00� 10� � � � 2 Soden, Kye� � � � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � 1.93m� � � 6-04.00� � 8 � � � � 3 Lucas, Aaron� � � � � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � J1.93m� � � 6-04.00� � 6� � � � 4 Johnson, Dan� � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � J1.93m� � � 6-04.00� � 5� � � � 5 O'Brien, Mike� � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 1.88m� � � 6-02.00� � 4� � � � 6 Hazlett, James� � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � 1.83m� � � 6-00.00� � 3� � � � 7 Burrows, Shane� � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � J1.83m� � � 6-00.00� � 2� � � � 8 Lane, Brandon� � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � J1.83m� � � 6-00.00� � 1� � � � 9 Blain, Corey � � � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 1.78m� � � 5-10.00 � -- Rienecker, Kenneth� � � � � � � SR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Makinson, Brian� � � � � � � � � � JR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Gueye, Ahmed� � � � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Mosetti, Lewis� � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- McGriff, Josh� � � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Event 11� Women Pole Vault
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= -- McDonald, Keli� � � � � � � � � � � � � � Unattached� � � � � � � � � � � � � X3.00m� � � 9-10.00 �
Event 11� Women Pole Vault Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Chirico, Laura� � � � � � � � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 3.60m� � 11-09.75� 10� � � � 2 Marangella, Jaclyn� � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 2.85m� � � 9-04.25� � 8� � � � 3 Wynegar, Renee� � � � � � � � � � � SR Towson � � � � � � � � � � � � � � � � � � 2.70m� � � 8-10.25� � 6� � � � 4 Wallen, Cassandra� � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � J2.70m� � � 8-10.25� � 5� � � � 5 Petrash, Noreen� � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � J2.70m� � � 8-10.25� � 4� � � � 6 McDonald, Jessica� � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 2.55m� � � 8-04.25� � 3� � � -- Powell, Kelsey� � � � � � � � � � � SR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- McGroary, Victoria� � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Benigno, Gina� � � � � � � � � � � � SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Event 11� Women Pole Vault Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Heim, Anna� � � � � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 3.60m� � 11-09.75� 10� � � � 2 Joseph, Rachel� � � � � � � � � � � SR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 3.45m� � 11-03.75� � 8� � � � 3 Riley, Lauren� � � � � � � � � � � � � � � Ramapo� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3.30m� � 10-10.00� � 6� � � � 4 Finn, Rebekah� � � � � � � � � � � � JR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � J3.30m� � 10-10.00� � 5� � � � 5 Weber, Steph� � � � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � � 2.85m� � � 9-04.25� � 4� � � � 6 Moya, Maria� � � � � � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 2.70m� � � 8-10.25� � 3� � � � 7 Germinario, Gina� � � � � � � � � � � � Ramapo� � � � � � � � � � � � � � � � � � 2.55m� � � 8-04.25� � 2� � � � 8 Dodson, Amy� � � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � J2.55m� � � 8-04.25� � 1� � � -- Favre, Michelle� � � � � � � � � � � � � Ramapo� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Event 12� Men Pole Vault
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= -- Arbaugh, Matt� � � � � � � � � � � � � � � Unattached� � � � � � � � � � � � � � � � XNH� � � � � � � � � � � � -- Adams, Eric� � � � � � � � � � � � � � � � � Unattached� � � � � � � � � � � � � � � � XNH� � � � � � � � � � � �
Event 12� Men Pole Vault Division 1
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= -- Greiner, Jack� � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � � � XNH� � � � � � � � � � � � -- Kloepping, David� � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � � � XNH� � � � � � � � � � � � -- Craig, Martin� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Gordon, Kyle� � � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � � � XNH� � � � � � � � � � � � -- Agan, Ryan� � � � � � � � � � � � � � � JR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Passalaqua, Joe� � � � � � � � � � SR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � � � XNH� � � � � � � � � � � � -- Ordway, Shane� � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X4.35m� � 14-03.25 �
Event 12� Men Pole Vault Division 2&3
================================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� � � � � � � � � � � Points ================================================================================= � 1 Gallup, Matthew� � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � 4.80m� � 15-09.00� 10� � � � 2 Feeney, Colin� � � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � 4.20m� � 13-09.25� � 8� � � � 3 Schifini, Vincent� � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � J4.20m� � 13-09.25� � 6� � � -- Ramos, Jose� � � � � � � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Ingrum, Dan� � � � � � � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Maggio, Vince� � � � � � � � � � � � � � � Ramapo� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Mazzeo, Ryan� � � � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Paquiot, Peterson� � � � � � � � SR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � � -- Lenhardt, Eric� � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � � � � NH� � � � � � � � � � � �
Event 13� Women 60 Meter Hurdles Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Adams, Ashley� � � � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.02� � 5� 10� � � � 2 Fan Fan, Tracey� � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � 9.27� � 5� � 8� � � � 3 Okusaga, Motara� � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.29� � 4� � 6� � � � 4 Zabilowicz, Stefani� � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 9.32� � 5� � 5� � � � 5 Tolson, Adrienne� � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.33� � 4� � 4� � � � 6 Chen, Jessica� � � � � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 9.45� � 4� � 3� � � � 7 Leach, Ebone� � � � � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.50� � 4� � 2� � � � 8 Nedd, Alana� � � � � � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.56� � 4� � 1� � � � 9 D'Angelo, Francesca� � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 9.61� � 5 � 10 Johnson, Kristen� � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � 9.85� � 3 � 11 Epps, Christina� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � � 9.91� � 1 � 12 Matecki, Morgan� � � � � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 9.94� � 3 � 13 Paciorek, Lauren� � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.94� � 3 � 14 Sewell, Nykeisha� � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � 9.95� � 5 � 15 Barnes, Shaleatha� � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 10.02� � 4 � 16 McCombs, Charnise� � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 10.21� � 2 � 17 Westley, Samantha� � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 10.28� � 3 � 18 Dabney, Ashley� � � � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 10.31� � 2 � 19 Clark, Wendi� � � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 10.38� � 3 � 20 Burke, Kelsey� � � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 10.84� � 2 � 21 Kerrison, Nicole� � � � � � � � � JR New Jersey IT� � � � � � � � � � � 11.25� � 1 � -- Salke, Katie� � � � � � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � DQ� � 4� Foul Start Event 13� Women 60 Meter Hurdles Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Ventrella, Lauren� � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 9.10� � 5� 10� � � � 2 DuBois, Azudei� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 9.18� � 5� � 8� � � � 3 Johnson, Rose� � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.79� � 2� � 6� � � � 4 Posimo, Jessica� � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.80� � 3� � 5� � � � 5 Knowles, Brittany� � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 9.81� � 4� � 4� � � � 6 Krans, Brianna� � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 10.44� � 2� � 3� � � � 7 Dieter, Adrienne� � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � 10.51� � 3� � 2� � � � 8 Arnao, Ashley� � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 11.14� � 1� � 1� � � � 9 Johnson, Sattirah� � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 12.43� � 5 �
Event 14� Men 60 Meter Hurdles
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== -- Koch, Ben� � � � � � � � � � � � � � � � NA UNAT-East St� � � � � � � � � � � � X9.12� � 2 �
Event 14� Men 60 Meter Hurdles Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Brisco, Isaiah� � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � 8.82� � 4� 10� � � � 2 Nunez, Jonathan� � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � � 9.06� � 3� � 8� � � � 3 Damis, Pierre� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � � 9.34� � 3� � 6� � � � 4 Mestres, Mark� � � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � � � 10.13� � 2� � 5� � � � 5 Esposito, Tim� � � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � � � 10.24� � 1� � 4� � � � 6 Frayko, Bryan� � � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � � � 11.48� � 2� � 3� � � -- Smith, Andrue� � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X8.85� � 4 � -- Pettyjohn, Aaron� � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X9.11� � 3 � -- Simkins, Jeremy� � � � � � � � � � JR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X9.48� � 4 � -- Tingue, Alex� � � � � � � � � � � � � SR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X9.66� � 2 �
Event 14� Men 60 Meter Hurdles Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Smith, Russell� � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 8.29� � 5� 10� � � � 2 Brown, Will� � � � � � � � � � � � � � JR Montclair St� � � � � � � � � � � � � 8.33� � 5� � 8� � � � 3 Gauntt, Kevin� � � � � � � � � � � � SR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.57� � 5� � 6� � � � 4 Jean-Phillipe, Adenford� � SR Montclair St� � � � � � � � � � � � � 8.62� � 5� � 5� � � � 5 Sumter, Mahdi� � � � � � � � � � � � JR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 8.67� � 5� � 4� � � � 6 Brown, Kevon� � � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � � 8.67� � 3� � 3� � � � 7 Young, Corey� � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 8.70� � 4� � 2� � � � 8 Soden, Kye� � � � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 8.72� � 5� � 1� � � � 9 Baytops, Evan� � � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 8.98� � 5 � 10 Lynch, Timothy� � � � � � � � � � � FR Montclair St� � � � � � � � � � � � � 9.02� � 1 � 11 Buffa, Frank� � � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.05� � 3 � 12 Briscoe, Quentin� � � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � 9.07� � 5 � 13 Lowe, Chris� � � � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.11� � 4 � 14 Bradley, Benjamin� � � � � � � � JR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.29� � 3 � 15 Elliott, Anthony� � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � 9.34� � 4 � 16 Barnes, Stephen� � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.41� � 1 � 17 Lane, Brandon� � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � 9.44� � 4 � 18 Blenk, Mike� � � � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.46� � 3 � 19 Johnson, Dan� � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � � 9.61� � 2 � 20 Feeney, Colin� � � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 9.70� � 2 � 20 Vasquez, Vincent� � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 9.70� � 2 �
Event 15� Women 60 Meter Dash Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Caruso, Victoria� � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � � 7.95� � 6� 10� � � � 2 Sykes, Shelby� � � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � 8.04� � 6� � 8� � � � 3 Smith, Shanee� � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � � 8.08� � 5� � 6� � � � 4 Hollis, Asia� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.09� � 6� � 5� � � � 5 Fan Fan, Tracey� � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � 8.11� � 5� � 4� � � � 6 Williams, Ashley� � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 8.16� � 6� � 3� � � � 7 Gibbs, Whitney� � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � � 8.24� � 6� � 2� � � � 8 Nwachukwu, Vivian� � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.27� � 5� � 1� � � � 9 Adams, Ashley� � � � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.27� � 6 � 10 Granara, Lauryn� � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � � 8.28� � 4 � 11 Meshey, Jill� � � � � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.29� � 5 � 12 Dupiche, Nijah� � � � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.36� � 6 � 13 Roberson, Brittany� � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � 8.37� � 3 � 14 Jones, Jamie� � � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � � 8.40� � 1 � 15 Coldren, Emily� � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 8.40� � 3 � 16 Putman, Leah� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.44� � 4 � 17 Cahill, Karly� � � � � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 8.47� � 3 � 18 Diamond, Angeline� � � � � � � � JR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � � 9.07� � 2 � 19 Godfrey, Paige� � � � � � � � � � � JR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � � 9.38� � 2 � 20 Tham, Zoey� � � � � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � � 9.78� � 1 �
Event 15� Women 60 Meter Dash Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 DeGuzman, Hyacinth� � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.03� � 5� 10� � � � 2 Wilson, Audrey� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 8.08� � 6� � 8� � � � 3 Beck, Rachel� � � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.20� � 4� � 6� � � � 4 Ross, Fatima� � � � � � � � � � � � � FR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � � 8.27� � 5� � 5� � � � 5 Scott, Symonne� � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.28� � 4� � 4� � � � 6 Zyzak, Amanda� � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � 8.35� � 4� � 3� � � � 7 Mosley, Sylvia� � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.43� � 4� � 2� � � � 8 Riggs, Rachel� � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.45� � 3� � 1� � � � 9 Muneer, Amira� � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8.48� � 3 � 10 Hannan, Lauren� � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 8.53� � 3 � 11 Harvey, Brittany� � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.56� � 3 � 12 Chando, Katelyn� � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.58� � 2 � 13 Rupp, Alyssa� � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � � 8.60� � 4 � 14 Foreman, Lauren� � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � 8.60� � 4 � 15 Wert, Alyssa� � � � � � � � � � � � � JR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 8.79� � 3 � 16 Massey, Megan� � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � � 8.86� � 2 � 17 Oparah, Crystal� � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9.63� � 1 �
Event 16� Men 60 Meter Dash
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== -- Irvin, Nate� � � � � � � � � � � � � � � � � Unattached� � � � � � � � � � � � � � X7.28� � 6 � -- Chun, David� � � � � � � � � � � � � � � � � Unattached� � � � � � � � � � � � � � X7.79� � 3 �
Event 16� Men 60 Meter Dash Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Sivels, Devon� � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � 7.32� � 4� 10� � � � 2 Santos, Ruben� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � � 7.43� � 4� � 8� � � � 3 DiNatale, Tom� � � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 7.47� � 5� � 6� � � � 4 Nunez, Jonathan� � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � � 7.60� � 2� � 5� � � � 5 Damis, Pierre� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � � 7.62� � 1� � 4� � � � 6 Lau, Christopher� � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � � 7.72� � 3� � 3� � � � 7 Ahmed, Aamir� � � � � � � � � � � � � JR New Jersey IT� � � � � � � � � � � � 7.96� � 2� � 2� � � -- Morrisey, Nick� � � � � � � � � � � SR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X7.24� � 6 � -- James, Theo� � � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X7.35� � 7 � -- Kutchen, Tim� � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X7.42� � 4 � -- Gaines, Lamar� � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X7.55� � 4 � -- Melendez, A.J.� � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X7.60� � 3 � -- Carroll, Alex� � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X7.79� � 3 � -- Ungerleider, Josh� � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � � X7.87� � 3 �
Event 16� Men 60 Meter Dash Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Spriggs, Delannie� � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � 6.89� � 8� 10� � � � 2 Bishop, anthony� � � � � � � � � � SR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � � 7.04� � 8� � 8� � � � 3 Scott, Rushane� � � � � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � � 7.08� � 8� � 6� � � � 4 McCloskey, Andrew� � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 7.09� � 7� � 5� � � � 5 Ashfield, Asher� � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 7.14� � 6� � 4� � � � 6 Robertson, Matthew� � � � � � � SR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.15� � 6� � 3� � � � 7 Goree, Sherman� � � � � � � � � � � JR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 7.20� � 7� � 2� � � � 8 Melhorn, Ian� � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � � 7.21� � 6� � 1� � � � 9 Allen, Charles� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 7.25� � 8 � 10 Miller, Drew� � � � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 7.28� � 5 � 11 lewis, Kester� � � � � � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � � 7.29� � 8 � 12 Thomas, Ricardo� � � � � � � � � � SO Montclair St� � � � � � � � � � � � � 7.30� � 6 � 13 Waugh, Charles� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 7.30� � 8 � 14 Woodruff, Eric� � � � � � � � � � � JR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � � 7.32� � 6 � 15 Collins, Chris� � � � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � � 7.32� � 5 � 16 Hill, Wendell� � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.37� � 3 � 17 McPhaul, TJ� � � � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � 7.39� � 5 � 18 Badru, Joe� � � � � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.39� � 6 � 19 Williams, Peter� � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.42� � 2 � 20 Stubbs, Shariff� � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � � 7.46� � 7 � 21 Cox, Christian� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 7.49� � 8 � 22 Best, Jeffrey� � � � � � � � � � � � FR Neumann� � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.49� � 5 � 23 Alfred, McHanley� � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � � 7.52� � 5 � 24 Durak, Anthony� � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � � 7.56� � 1 � 25 DiMeglio, Joe� � � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.58� � 2 � 26 Perez, Joseph� � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.59� � 2 � 27 Bruno, Eric� � � � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.61� � 4 � 28 Romsak, Jason� � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.62� � 2 � 29 Goodridge, Keron� � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � � 7.69� � 5 � 30 Goodridge, Klye� � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � � 7.80� � 5 � 31 Brown, Charles� � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � � 7.95� � 1 � 32 Hall, Lamar� � � � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 7.95� � 2 � 33 Sanders, Brett� � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � � 7.97� � 3 � 34 Jeantus, McAlbert� � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � � 8.12� � 3 � 35 Mukoma, Stephen� � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � � 8.14� � 4 �
Event 17� Women 200 Meter Dash Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Caruso, Victoria� � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 25.25� 14� 10� � � � 2 Marquez, Cristine� � � � � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 25.57� 14� � 8� � � � 3 Kelly, Ayanna� � � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 26.10� 15� � 6� � � � 4 Easterling, Alexis� � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 26.10� 14� � 5� � � � 5 Fan Fan, Tracey� � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 26.16� 15� � 4� � � � 6 Emerson, Calisa� � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 26.26� 15� � 3� � � � 7 Cox, Kristi� � � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 26.30� 12� � 2� � � � 8 Smith, Shanee� � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 26.50� 15� � 1� � � � 9 Hollis, Asia� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 26.52� 13 � 10 Sykes, Shelby� � � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 26.61� 15 � 11 Meshey, Jill� � � � � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 26.91� 14 � 12 Adams, Ashley� � � � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � � � 26.92� 13 � 13 Zabilowicz, Stefani� � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 27.18� 10 � 14 Boynton, Yesenia� � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 27.19� 12 � 15 Granara, Lauryn� � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 27.20� � 8 � 16 Gibbs, Whitney� � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 27.23� 10 � 17 Williams, Ashley� � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 27.26� 11 � 18 Coldren, Emily� � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 27.29� 13 � 19 Roberson, Brittany� � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 27.29� 11 � 20 Jones, Jamie� � � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 27.33� 13 � 21 D'Angelo, Francesca� � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 27.51� � 7 � 22 Windsor, Alexa� � � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 27.93� 12 � 23 Sickler, Erica� � � � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 28.05� 12 � 24 Cahill, Karly� � � � � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 28.21� � 7 � 25 Hendricks, Lesley� � � � � � � � SR New Jersey IT� � � � � � � � � � � 28.36� 11 � 26 Baileys, Marci� � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 28.50� � 6 � 27 Putman, Leah� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 28.62� � 9 � 28 Carey, Casey� � � � � � � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 28.67� � 4 � 29 Krupa, Kristina� � � � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 28.72� � 7 � 30 Seamon, Jillian� � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 28.83� � 6 � 31 Chen, Jessica� � � � � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 29.06� � 6 � 32 Trainer, Megan� � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 29.14� � 3 � 33 Wilson, Mariah� � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 29.15� 12 � 34 Paciorek, Lauren� � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 29.21� � 9 � 35 Burke, Kelsey� � � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 29.67� � 3 � 36 Amaducci, Kim� � � � � � � � � � � � SR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 30.03� � 2 � 37 Okrongly, Claire� � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 30.08� � 3 � 38 Diamond, Angeline� � � � � � � � JR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 30.17� � 5 � 39 Yardley, Rosemary� � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 30.24� � 2 � 40 Godfrey, Paige� � � � � � � � � � � JR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � � � 31.00� � 4 � 41 Tham, Zoey� � � � � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � 33.31� � 1 �
Event 17� Women 200 Meter Dash Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Ventrella, Lauren� � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � 26.62� 11� 10� � � � 2 Wilson, Audrey� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 26.93� 14� � 8� � � � 3 Riggs, Rachel� � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 27.07� � 7� � 6� � � � 4 Muneer, Amira� � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 27.08� 10� � 5� � � � 5 Scott, Symonne� � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 27.14� � 8� � 4� � � � 6 Beck, Rachel� � � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 27.35� � 7� � 3� � � � 7 DeGuzman, Hyacinth� � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 27.37� 10� � 2� � � � 8 DuBois, Azudei� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 27.63� 13� � 1� � � � 9 Brownlee, Beverlee� � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 27.72� 10 � 10 Hannan, Lauren� � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � 27.73� � 5 � 11 Nah, Saymah� � � � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � 27.83� � 9 � 12 Nurse, Kimberly� � � � � � � � � � SO Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 27.91� 11 � 13 Mosley, Sylvia� � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 28.05� � 8 � 14 Williamson, Lisa� � � � � � � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 28.08� � 4 � 15 Stratton, Nikki� � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 28.10� � 5 � 16 Harvey, Brittany� � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 28.37� � 3 � 17 Zyzak, Amanda� � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 28.42� � 9 � 18 Heim, Anna� � � � � � � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 28.45� � 4 � 19 Posimo, Jessica� � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 28.58� � 5 � 20 Chando, Katelyn� � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 28.68� � 5 � 21 Winters, Asha� � � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 28.74� � 8 � 22 Wert, Alyssa� � � � � � � � � � � � � JR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 28.85� � 6 � 23 Foreman, Lauren� � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 28.91� � 8 � 24 Knowles, Brittany� � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � � 29.04� � 6 � 25 Lawrence, Claire� � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 29.28� � 3 � 26 Thomas, Tierra� � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 29.36� � 4 � 27 McCrae, Twila� � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 30.34� � 2 � 28 Burris, Tristen� � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 31.69� � 2 � 29 Parave, Jennifer� � � � � � � � � SR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 31.79� � 1 � 30 Oparah, Crystal� � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 31.81� � 1 �
Event 18� Men 200 Meter Dash Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 DiNatale, Tom� � � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 23.18� 13� 10� � � � 2 Wilson, Andre� � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 23.33� 11� � 8� � � � 3 Santos, Ruben� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � 23.38� 11� � 6� � � � 4 Daniels, Kendall� � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 23.42� � 7� � 5� � � � 5 Souvenir, Royston� � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 23.60� � 8� � 4� � � � 6 Thompson, Christopher� � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 23.63� 10� � 3� � � � 7 Sivels, Devon� � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 23.83� 11� � 2� � � � 8 Brisco, Isaiah� � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 23.83� 12� � 1� � � � 9 Lau, Christopher� � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 23.89� � 6 � 10 Cooper, Sean� � � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 23.95� � 8 � 11 DiNoia, Victor� � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 24.04� � 8 � 12 Cole, Akinyemi� � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 24.55� � 7 � 13 Damis, Pierre� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � � � 25.17� � 2 � 14 Ahmed, Aamir� � � � � � � � � � � � � JR New Jersey IT� � � � � � � � � � � 26.10� � 1 � -- Morrisey, Nick� � � � � � � � � � � SR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X22.95� 13 � -- Fronczkowski, Vinny� � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X23.15� 10 � -- Simkins, Jeremy� � � � � � � � � � JR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X23.81� 10 � -- Kutchen, Tim� � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X23.85� � 9 � -- Tingue, Alex� � � � � � � � � � � � � SR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X23.92� � 9 � -- Gaines, Lamar� � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X24.16� � 7 � -- Carroll, Alex� � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X24.20� � 3 � -- James, Theo� � � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X24.34� 10 � -- Ungerleider, Josh� � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X24.65� � 2 � -- Melendez, A.J.� � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X25.06� � 3 � -- Pettyjohn, Aaron� � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X27.52� � 4 �
Event 18� Men 200 Meter Dash Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 McCloskey, Andrew� � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � 22.60� 13� 10� � � � 2 Woodruff, Eric� � � � � � � � � � � JR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 22.63� 12� � 8� � � � 3 wright, Alex� � � � � � � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 22.77� 12� � 6� � � � 4 Melhorn, Ian� � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � 22.86� 12� � 5� � � � 5 Spriggs, Delannie� � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 23.02� 10� � 4� � � � 6 Rooks, Demetrius� � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 23.13� � 7� � 3� � � � 7 Maldonado, Jesus� � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � 23.25� 11� � 2� � � � 8 Badru, Joe� � � � � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 23.29� � 7� � 1� � � � 9 Maxwell, Jayce� � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 23.39� 12 � 10 Allen, Charles� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 23.61� 13 � 11 Ashfield, Asher� � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � � 23.70� � 8 � 12 Young, Corey� � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � � � 23.74� � 9 � 13 Grayson, Julius� � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 23.76� � 6 � 14 Collins, Chris� � � � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 23.79� � 4 � 15 Cox, Christian� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 23.83� 13 � 16 Buffa, Frank� � � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 23.93� � 2 � 17 McPhaul, TJ� � � � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 24.01� � 4 � 18 Marfut, Michael� � � � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 24.04� � 5 � 19 Best, Jeffrey� � � � � � � � � � � � FR Neumann� � � � � � � � � � � � � � � � � 24.12� 11 � 20 Williams, Peter� � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 24.22� � 3 � 21 D'Angelo, Kyle� � � � � � � � � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 24.23� � 5 � 22 Hill, Wendell� � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 24.29� � 6 � 23 Morgan, JaRon� � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 24.33� � 8 � 24 Briscoe, Quentin� � � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 24.62� � 5 � 25 Perez, Joseph� � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 24.81� � 2 � 26 Torres, Chris� � � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 24.82� � 6 � 27 Bruno, Eric� � � � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 24.86� � 4 � 28 Wagner, Juan� � � � � � � � � � � � � FR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � � � 24.95� � 6 � 29 Romsak, Jason� � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 24.99� � 1 � 30 DiMeglio, Joe� � � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 25.10� � 3 � 31 Matkowski, David� � � � � � � � � SR Neumann� � � � � � � � � � � � � � � � � 25.30� � 9 � 32 Brown, Charles� � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 25.40� � 1 � 33 Lick, Evan� � � � � � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 25.46� � 5 � 34 Symons, Zach� � � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 25.50� � 3 � 35 Goodridge, Klye� � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � 25.58� � 9 � 36 Hall, Lamar� � � � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 26.13� � 5 � 37 Sanders, Brett� � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � � � 27.06� � 4 �
Event 19� Women 400 Meter Dash Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Marquez, Cristine� � � � � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � � � � 58.02� � 7� 10� � � � 2 Kelly, Ayanna� � � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 59.60� � 7� � 8� � � � 3 Easterling, Alexis� � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � � � 59.82� � 7� � 6� � � � 4 Boden, Christina� � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 1:00.05� � 5� � 5� � � � 5 Hollis, Asia� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 1:00.12� � 6� � 4� � � � 6 Cox, Kristi� � � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 1:00.77� � 7� � 3� � � � 7 Krupa, Kristina� � � � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 1:03.03� � 4� � 2� � � � 8 Sickler, Erica� � � � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 1:03.13� � 6� � 1� � � � 9 Woodarek, Marla� � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 1:03.18� � 2 � 10 Jones, Jamie� � � � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � 1:03.30� � 7 � 11 Carey, Casey� � � � � � � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 1:04.04� � 2 � 12 Martin, Shemika� � � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 1:04.38� � 4 � 13 Osborne, Danielle� � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � 1:04.82� � 2 � 14 Goulding, Shanyce� � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � 1:05.30� � 4 � 15 Hendricks, Lesley� � � � � � � � SR New Jersey IT� � � � � � � � � 1:05.86� � 4 � 16 Matecki, Morgan� � � � � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � 1:07.07� � 2 � 17 Wilson, Mariah� � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � 1:07.63� � 3 � 18 McCombs, Charnise� � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � 1:10.62� � 5 �
Event 19� Women 400 Meter Dash Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Johnson, Jasmine� � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � � 59.49� � 6� 10� � � � 2 Wanamaker, Esha� � � � � � � � � � SO Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � 1:00.14� � 7� � 8� � � � 3 Rembert, Kristina� � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � 1:00.71� � 5� � 6� � � � 4 Chando, Katelyn� � � � � � � � � � SR Moravian� � � � � � � � � � � � � � 1:03.55� � 2� � 5� � � � 5 Brownlee, Beverlee� � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 1:03.59� � 4� � 4� � � � 6 Farquharson, Cierra� � � � � � SR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 1:03.63� � 5� � 3� � � � 7 Getz, Tara� � � � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 1:04.50� � 3� � 2� � � � 8 Wilcox, Iris� � � � � � � � � � � � � SO New Jersey C� � � � � � � � � � 1:04.57� � 6� � 1� � � � 9 Anderson, Stepanie� � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � 1:05.07� � 1 � 10 Foreman, Lauren� � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � 1:06.60� � 3 � 11 Winters, Asha� � � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:06.86� � 2 � 12 Littrell, Kayla� � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � 1:07.84� � 3 � 13 Burris, Tristen� � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � 1:10.70� � 1 � 14 McCrae, Twila� � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � 1:10.82� � 1 � 15 Parave, Jennifer� � � � � � � � � SR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � 1:13.02� � 1 � -- Moore, Simonie� � � � � � � � � � � JR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � DNF� � 3 �
Event 20� Men 400 Meter Dash
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== -- Koch, Ben� � � � � � � � � � � � � � � � NA UNAT-East St� � � � � � � � � � � X53.03� � 4 �
Event 20� Men 400 Meter Dash Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Brandt, Drew� � � � � � � � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 51.80� � 7� 10� � � � 2 Souvenir, Royston� � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 52.37� � 8� � 8� � � � 3 Philbrook, Steven� � � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 52.39� � 7� � 6� � � � 4 Smith, Brian� � � � � � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 52.83� � 8� � 5� � � � 5 Brisco, Isaiah� � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 53.08� 10� � 4� � � � 6 Myslinski, Kevin� � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � � � 53.48� � 5� � 3� � � � 7 Thompson, Christopher� � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 53.73� � 8� � 2� � � � 8 Wilson, Andre� � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 54.41� � 9� � 1� � � � 9 Cooper, Sean� � � � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 55.40� � 2 � 10 Cole, Akinyemi� � � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � 55.90� � 2 � -- Daniels, Kendall� � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � � � � � � DQ� � 2� False Start -- Fronczkowski, Vinny� � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � � � X51.67� � 8 � -- Tingue, Alex� � � � � � � � � � � � � SR Delaware TC� � � � � � � � � � � � X54.87� � 6 �
Event 20� Men 400 Meter Dash Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Reddick, Chris� � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � � � 50.18� � 9� 10� � � � 2 Rooks, Demetrius� � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � � � 50.84� � 1� � 8� � � � 3 wright, Alex� � � � � � � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 50.88� 10� � 6� � � � 4 Cox, Christian� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 50.91� 10� � 5� � � � 5 Dawkins, Randy� � � � � � � � � � � SR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 51.16� 10� � 4� � � � 6 Persson, Kevin� � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 51.36� � 6� � 3� � � � 7 Mason, Todd� � � � � � � � � � � � � � SR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 51.68� � 9� � 2� � � � 8 Gough, Matt� � � � � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 51.99� � 7� � 1� � � � 9 Goree, Sherman� � � � � � � � � � � JR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 52.00� 10 � 10 Clark, Barry� � � � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 52.25� � 6 � 11 McGriff, Josh� � � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 52.82� � 7 � 12 Wilkinson, Andre� � � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � � � 52.88� � 1 � 13 Greer, Steve� � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � � � 53.51� � 6 � 14 Aldeen, Mahmoud� � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � � � 53.62� � 5 � 15 Macri, Alex� � � � � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 53.66� � 3 � 16 Morgan, JaRon� � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 54.16� � 4 � 17 Bradley, Benjamin� � � � � � � � JR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 54.58� � 7 � 18 Waugh, Charles� � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � � � 54.72� 10 � 19 Kuti, John� � � � � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 55.07� � 3 � 20 Azab, Andrew� � � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � 55.08� � 5 � 21 Pegeron, Chris� � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 55.11� � 5 � 22 Gershey, Eric� � � � � � � � � � � � SO Montclair St� � � � � � � � � � � � 55.17� � 9 � 23 Austin, Thomas� � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 55.23� � 4 � 24 Jean-Phillipe, Adenford� � SR Montclair St� � � � � � � � � � � � 55.42� � 3 � 25 Lick, Evan� � � � � � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 55.65� � 3 � 26 Grayson, Julius� � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 55.93� � 4 � 27 Lynch, Timothy� � � � � � � � � � � FR Montclair St� � � � � � � � � � � � 57.29� � 1 � 28 Bond, Mathew� � � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � 58.17� � 6 � 29 Vasquez, Vincent� � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 58.37� � 4 � 30 Awe, Charles� � � � � � � � � � � � � SR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � � � 58.60� � 3 � 31 Taylor, Deondre� � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � � � 59.24� � 2 � 32 Gallogly, Christopher� � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � � � � 59.28� � 5 � 33 Matkowski, David� � � � � � � � � SR Neumann� � � � � � � � � � � � � � � � � 59.40� � 2 � 34 Mango, Mike� � � � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � 1:00.29� � 2 � 35 Karimov, Kamran� � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � 1:02.02� � 1 �
Event 21� Women 500 Meter Run Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Mayers, Kendra� � � � � � � � � � � JR Delaware Sta� � � � � � � � � � 1:17.98� � 3� 10� � � � 2 Okusaga, Motara� � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 1:18.86� � 3� � 8� � � � 3 Jochem, Rachel� � � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 1:20.61� � 3� � 6� � � � 4 Harrison, Jessica� � � � � � � � JR Delaware Sta� � � � � � � � � � 1:20.88� � 3� � 5� � � � 5 Kerrison, Nicole� � � � � � � � � JR New Jersey IT� � � � � � � � � 1:23.52� � 2� � 4� � � � 6 Scruggs, Danielle� � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 1:23.54� � 3� � 3� � � � 7 Simpson, Iesha� � � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � 1:24.52� � 2� � 2� � � � 8 Larkin, Margaret� � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 1:29.18� � 2� � 1� � � � 9 McGonigle, Audrey� � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 1:30.50� � 1 � 10 Roque, Christina� � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 1:31.25� � 1 �
Event 21� Women 500 Meter Run Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Muneer, Amira� � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 1:23.00� � 2� 10� � � � 2 Carito, Trina� � � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � 1:23.67� � 3� � 8� � � � 3 Lawrence, Claire� � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 1:26.63� � 2� � 6� � � � 4 Prokopiuk, Barbara� � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � 1:28.80� � 1� � 5� � � � 5 Crosby, Alyssa� � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:29.57� � 2� � 4� � �
Event 22� Men 500 Meter Run Division 1
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Wenik, Dylan� � � � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 1:08.21� � 6� 10� � � � 2 Scrivano, Royce� � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 1:09.72� � 5� � 8� � � � 3 West, Chase� � � � � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 1:09.88� � 4� � 6� � � � 4 Morgan, Adam� � � � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 1:11.21� � 3� � 5� � � � 5 Mestres, Mark� � � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 1:13.70� � 2� � 4� � � � 6 Adenuga, Akinyemi� � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 1:14.38� � 2� � 3� � � � 7 Craig, Martin� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � 1:19.87� � 1� � 2� � � � 8 Frayko, Bryan� � � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 1:24.37� � 1� � 1� � � -- Tait, Mike� � � � � � � � � � � � � � � JR Delaware TC� � � � � � � � � � X1:07.81� � 6 � -- Brooks, Tywan� � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � X1:09.87� � 5 � -- Szela, Alex� � � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � X1:10.87� � 4 �
Event 22� Men 500 Meter Run Division 2&3
========================================================================== � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Mcleod, Deidre� � � � � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � 1:07.44� � 6� 10� � � � 2 Bonner, Doug� � � � � � � � � � � � � JR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:08.18� � 5� � 8� � � � 3 Pammer, Greg� � � � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � 1:09.74� � 4� � 6� � � � 4 Marfut, Michael� � � � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 1:09.82� � 4� � 5� � � � 5 Graves, Corey� � � � � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 1:09.97� � 5� � 4� � � � 6 Ibeh, Nnaemeka� � � � � � � � � � � SR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 1:10.22� � 6� � 3� � � � 7 Rousseau, Jaris� � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:12.22� � 4� � 2� � � � 8 Crosta, Matt� � � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 1:12.44� � 3� � 1� � � � 9 Marshal, Rishawn� � � � � � � � � SO Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � 1:12.66� � 2 � 10 Andrew, William� � � � � � � � � � SO Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � 1:13.05� � 6 � 11 Deminne, Kevin� � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 1:13.30� � 2 � 12 Paquiot, Peterson� � � � � � � � SR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:13.60� � 3 � 13 Symons, Zach� � � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � 1:14.63� � 2 � 14 Claviejo, Daniel� � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:14.64� � 2 � 15 Hassel, Dennis� � � � � � � � � � � FR Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � 1:15.03� � 5 � 16 Farao, Gerard� � � � � � � � � � � � JR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 1:15.72� � 3 � 17 O'Connor, Richard� � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � 1:15.74� � 1 �
Event 23� Women 800 Meter Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Richardson, Dashera� � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � 2:22.11� � 10� � � � 2 Wright, Kellyn� � � � � � � � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 2:22.21� � � 8� � � � 3 D'Antonio, Jacqueline� � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 2:27.29� � � 6� � � � 4 Smith, Nicole� � � � � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 2:27.63� � � 5� � � � 5 Duncan, Latasha� � � � � � � � � � SO Coppin State� � � � � � � � � � 2:29.25� � � 4� � � � 6 Jones, Alisha� � � � � � � � � � � � SO Delaware Sta� � � � � � � � � � 2:29.52� � � 3� � � � 7 Jenkins, Kathryn� � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 2:30.02� � � 2� � � � 8 Jones, Samantha� � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 2:30.43� � � 1� � � � 9 Pappas, Calli� � � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 2:30.88� � 10 Welsh, Liz� � � � � � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 2:31.26� � 11 Watkins, Britnee� � � � � � � � � SR Delaware Sta� � � � � � � � � � 2:31.47� � 12 Giles, Brittany� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � 2:31.88� � 13 Escalera, Vanessa� � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � 2:34.52� � 14 Gibbons, Brittaney� � � � � � � SO Loyola (Md.) � � � � � � � � � � 2:34.58� � 15 LaFergola, Stephanie� � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 2:36.16� � 16 Atkins, Kim� � � � � � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � 2:36.30� � 17 Donahue, Sarah� � � � � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � 2:36.89� � 18 Higgins, Megan� � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � 2:42.22� � 19 Piazza, Katie� � � � � � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � 2:44.15� � 20 Gedney, Allie� � � � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � 2:44.72� � 21 Graf, Isabel� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 2:46.69� � 22 Knight, Alba� � � � � � � � � � � � � JR Delaware Sta� � � � � � � � � � 2:46.71� � 23 Towner, Jordynn� � � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 2:50.79� � 24 Spriggs, Bre Yonna� � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � 2:51.46� � 25 Gruber, Brittany� � � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 2:53.73� � 26 Honan, Nellie� � � � � � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 2:59.41� � 27 Karnas, Catherine� � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 3:05.23� � 28 Gallegos, Daisy� � � � � � � � � � JR New Jersey IT� � � � � � � � � 3:08.71� �
Event 23� Women 800 Meter Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Freeman, Bienna� � � � � � � � � � FR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � 2:16.74� � 10� � � � 2 Royds, Alivia� � � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 2:29.23� � � 8� � � � 3 Huynh, Christina� � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 2:30.39� � � 6� � � � 4 Larose, Keishana� � � � � � � � � SO Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � 2:30.99� � � 5� � � � 5 Ruggiero, Kristina� � � � � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � � 2:31.95� � � 4� � � � 6 Rudy, Katherine� � � � � � � � � � JR Stockton� � � � � � � � � � � � � � 2:33.85� � � 3� � � � 7 Hollick, Emily� � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � 2:38.65� � � 2� � � � 8 Czohla, danielle� � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 2:41.43� � � 1� � � � 9 Cary, Kye'airre� � � � � � � � � � JR New Jersey C� � � � � � � � � � 2:41.81� � 10 Chung, Caroline� � � � � � � � � � FR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � 2:42.95� � 11 Goodwin, Mellisa� � � � � � � � � SO New Jersey C� � � � � � � � � � 2:43.44� � 12 Richardson, Shante� � � � � � � SO Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � 2:59.13� �
Event 24� Men 800 Meter Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= -- Rosario, Rodney� � � � � � � � � � SO Unattached� � � � � � � � � � � X2:08.28� �
Event 24� Men 800 Meter Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 O'Hara, Ian� � � � � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 2:03.62� � 10� � � � 2 Esposito, Tim� � � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 2:07.34� � � 8� � � � 3 Glasnovich, Joe� � � � � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � 2:07.51� � � 6� � � � 4 Guy, Sean� � � � � � � � � � � � � � � � SR Delaware Sta� � � � � � � � � � 2:15.38� � � 5� � � � 5 Sapienza, Dan� � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � 2:18.63� � � 4� � �
Event 24� Men 800 Meter Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Saparito, Mike� � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 1:59.39� � 10� � � � 2 Janssen, Sam� � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � 1:59.93� � � 8� � � � 3 Iavarone, Terry� � � � � � � � � � SR Montclair St� � � � � � � � � � 2:02.09� � � 6� � � � 4 Anwar, Irfan� � � � � � � � � � � � � SR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � 2:05.17� � � 5� � � � 5 Duwhite, Jr,, Timothy� � � � SO Montclair St� � � � � � � � � � 2:07.35� � � 4� � � � 6 Gadalla, Mohamed� � � � � � � � � FR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 2:08.27� � � 3� � � � 7 Collier, Dan� � � � � � � � � � � � � SR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 2:10.34� � � 2� � � � 8 McCormack, Jake� � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 2:12.23� � � 1� � � � 9 Alkhalil, Karam� � � � � � � � � � SO New Jersey C� � � � � � � � � � 2:14.11� � 10 Rice, Kenneth� � � � � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � 2:15.22� � 11 Qazi, Tauqeer� � � � � � � � � � � � JR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 2:16.78� � 12 Thomas, Vincent� � � � � � � � � � JR Lincoln (Pa.� � � � � � � � � � 2:17.08� � 13 Kamalu, Oscar� � � � � � � � � � � � SR Lehman� � � � � � � � � � � � � � � � 2:22.42� � 14 Mullen, Douglas� � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � 2:32.76� � 15 Alano, Travis� � � � � � � � � � � � FR Wesley� � � � � � � � � � � � � � � � 2:39.76� �
Event 25� Women 1000 Meter Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Mandrachia, Karen� � � � � � � � JR Delaware � � � � � � � � � � � � � � 3:02.20� � 10� � � � 2 Doucette, Emily� � � � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 3:08.07� � � 8� � � � 3 Cloud-Klein, Avery� � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � 3:10.10� � � 6� � � � 4 McNamara, Courtney� � � � � � � SR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 3:10.39� � � 5� � � � 5 Kasimova, Liya� � � � � � � � � � � SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 3:15.80� � � 4� � � � 6 Ozcan, Tijen� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 3:20.49� � � 3� � � � 7 Larkin, Margaret� � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 3:24.49� � � 2� � � � 8 Buda, Gabrielle� � � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 3:28.92� � � 1� � � � 9 Haggerty, Carolyn� � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 3:28.94� � 10 McGonigle, Audrey� � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 3:29.72� � 11 Chetelat, Lindsay� � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 3:30.45� �
Event 25� Women 1000 Meter Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Byrne, Rachel� � � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 3:06.92� � 10� � � � 2 Evangelist, Robyn� � � � � � � � JR Stockton� � � � � � � � � � � � � � 3:07.01� � � 8� � � � 3 Rawls, Jen� � � � � � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 3:07.79� � � 6� � � � 4 Fitzgerald, Corinne� � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 3:12.56� � � 5� � � � 5 Trexler, Jonna� � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � 3:12.71� � � 4� � � � 6 Jones, Lisa� � � � � � � � � � � � � � SR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 3:16.92� � � 3� � � � 7 Kerchner, Kristin� � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 3:30.39� � � 2� � � � 8 Wysocki, Sarah� � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � � 3:36.03� � � 1� � �
Event 26� Men 1000 Meter Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Manion, David� � � � � � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � 2:35.96� � 10� � � � 2 Burns, Tim� � � � � � � � � � � � � � � JR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 2:39.83� � � 8� � � � 3 Mendez, Brian� � � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 2:40.92� � � 6� � � � 4 Donnelly, Charlie� � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 2:42.72� � � 5� � � � 5 West, Chase� � � � � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 2:44.03� � � 4� � � -- Townsend, James� � � � � � � � � � JR Delaware TC� � � � � � � � � � X2:32.87� � -- Reyes, Dan� � � � � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � X2:37.04� � -- Sadeghipour, Kevin� � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � X2:39.81� � -- Chou, Kyle� � � � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � X2:45.34� �
Event 26� Men 1000 Meter Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Sweet, Ben� � � � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 2:39.25� � 10� � � � 2 Macri, Alex� � � � � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � 2:44.97� � � 8� � � � 3 George, Nate� � � � � � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � � 2:49.20� � � 6� � � � 4 Noble, Donald� � � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � 2:50.91� � � 5� � � � 5 Edwards, Chris� � � � � � � � � � � SO Kean� � � � � � � � � � � � � � � � � � 2:58.22� � � 4� � �
Event 27� Women 1 Mile Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Gilmartin-Donohue, Kayli� SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 5:10.68� � 10� � � � 2 Ogden, Katie� � � � � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 5:23.92� � � 8� � � � 3 Gervais, Brandi� � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 5:24.27� � � 6� � � � 4 Dillow, Kaitlyn� � � � � � � � � � SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 5:24.33� � � 5� � � � 5 DiGregorio, Megan� � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 5:24.39� � � 4� � � � 6 Seiwell, Leeann� � � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 5:26.55� � � 3� � � � 7 Duncan, Latasha� � � � � � � � � � SO Coppin State� � � � � � � � � � 5:31.11� � � 2� � � � 8 Finucane, Lena� � � � � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � 5:34.99� � � 1� � � � 9 LaFergola, Stephanie� � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 5:36.64� � 10 Deinert, Katherine� � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 5:43.20� � 11 Hefferan, Amanda� � � � � � � � � JR New Jersey IT� � � � � � � � � 5:44.63� � 12 Graf, Isabel� � � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � � 5:48.50� � 13 Giles, Brittany� � � � � � � � � � FR Coppin State� � � � � � � � � � 5:51.88� � 14 Riddle, Karen� � � � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 5:53.39� � 15 Marut, Ewelina� � � � � � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 5:56.83� � 16 Gedney, Allie� � � � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � � 5:59.24� � 17 Gwiazdowski, Kate� � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � � 6:05.44� � 18 Neils, Shaquana� � � � � � � � � � FR Delaware Sta� � � � � � � � � � 6:11.10� �
Event 27� Women 1 Mile Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 O'Mara, Eileen� � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 5:30.86� � 10� � � � 2 Ruggiero, Kristina� � � � � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � � 5:38.96� � � 8� � � � 3 Salge, Nicole� � � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � 5:47.99� � � 6� � � � 4 Doharty, Raneeka� � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 5:48.30� � � 5� � � � 5 Stinner, Becca� � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � 5:49.36� � � 4� � � � 6 Lacorazza, Cassandra� � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 5:56.14� � � 3� � � � 7 Tollett, Liz� � � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 5:58.56� � � 2� � � � 8 Fisher, Jenna� � � � � � � � � � � � SR East Strouds� � � � � � � � � � 6:00.78� � � 1� � � � 9 Embden, Courtney� � � � � � � � � FR New Jersey C� � � � � � � � � � 6:18.65� � 10 Alves, Natascha� � � � � � � � � � SR Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 6:23.42� � 11 Colon, Danielle� � � � � � � � � � SO New Jersey C� � � � � � � � � � 6:55.93� �
Event 28� Men 1 Mile Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= -- Rosario, Rodney� � � � � � � � � � SO Unattached� � � � � � � � � � � X4:49.29� � -- Ezewuiro, Robert� � � � � � � � � NA UNAT-Rutgers� � � � � � � � � X4:54.24� �
Event 28� Men 1 Mile Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Fischer, Luke� � � � � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � 4:28.19� � 10� � � � 2 Saeed, Umar� � � � � � � � � � � � � � SR New Jersey IT� � � � � � � � � 4:33.42� � � 8� � � � 3 Birchmeier, Ryan� � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 4:46.77� � � 6� � � � 4 Drastura, Adam� � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 4:48.74� � � 5� � � � 5 Daudelin, Jonathan� � � � � � � FR New Jersey IT� � � � � � � � � 4:55.23� � � 4� � � � 6 Tlatelpa, Miguel� � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � � 4:55.78� � � 3� � � � 7 Guy, Sean� � � � � � � � � � � � � � � � SR Delaware Sta� � � � � � � � � � 5:07.28� � � 2� � � -- Preble, Eran� � � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � X4:37.63� � -- Grieco, Joe� � � � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � X4:38.48� � -- Whitehouse, Tom� � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � X5:02.48� �
Event 28� Men 1 Mile Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 DuBois, Eric� � � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 4:29.44� � 10� � � � 2 Fezza, Frank� � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 4:29.47� � � 8� � � � 3 Bruno, Alex� � � � � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � 4:31.75� � � 6� � � � 4 Aldeen, Amr � � � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 4:33.86� � � 5� � � � 5 Pereira, Mike� � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � � 4:34.26� � � 4� � � � 6 Barnard, Chris� � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 4:40.12� � � 3� � � � 7 Amevor, Tcahz� � � � � � � � � � � � SO Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 4:41.59� � � 2� � � � 8 Carr, Pat� � � � � � � � � � � � � � � � NA East Strouds� � � � � � � � � � 4:41.86� � � 1� � � � 9 Boccher, Travis� � � � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 4:42.04� � 10 Mennitt, Stephen� � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 4:42.21� � 11 Huddy, Nick� � � � � � � � � � � � � � SR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 4:42.93� � 12 Miller, Matt� � � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 4:43.43� � 13 Skarda, Tim� � � � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � 4:44.70� � 14 Quilty, Brian� � � � � � � � � � � � JR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 4:45.08� � 15 Chapman, Ben� � � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 4:46.77� � 16 Noble, Donald� � � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � 4:48.21� � 17 Marton, Dylan� � � � � � � � � � � � FR Moravian� � � � � � � � � � � � � � 4:50.53� � 18 Montaperto, Ryan� � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 4:54.29� � 19 Ying, Rolland� � � � � � � � � � � � SO Rutgers-Newa� � � � � � � � � � 4:55.80� � 20 Yourstone, Dustin� � � � � � � � SR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 4:57.64� � 21 Shifler, Ryan� � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 4:59.11� � 22 Angelow, Matt� � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 4:59.43� � 23 Miluski, Tyler� � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 5:05.68� �
Event 29� Women 3000 Meter Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= -- Riley, Danielle� � � � � � � � � � SO Unattached� � � � � � � � � � X11:44.33� �
Event 29� Women 3000 Meter Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Gervais, Brandi� � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � 10:38.19� � 10� � � � 2 Zukowski, Alison� � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � 10:42.05� � � 8� � � � 3 Sloat, Christine� � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � 10:51.34� � � 6� � � � 4 Ogden, Katie� � � � � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � 10:54.48� � � 5� � � � 5 Griffith, Erika� � � � � � � � � � SO Towson� � � � � � � � � � � � � � � 10:57.48� � � 4� � � � 6 Bradley, Brittni� � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � 11:13.26� � � 3� � � � 7 McKenzie, Hannah� � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � 11:20.00� � � 2� � � � 8 Lambert, Ali� � � � � � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � 11:22.14� � � 1� � � � 9 Blanco, Melanie� � � � � � � � � � SR Towson� � � � � � � � � � � � � � � 12:07.90� � 10 Cote, Alayna� � � � � � � � � � � � � FR Towson� � � � � � � � � � � � � � � 12:28.19� � 11 Schaefer, Rachel� � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � 12:43.27� � 12 Peluso, Hillary� � � � � � � � � � SR Loyola (Md.)� � � � � � � � � 12:58.86� �
Event 29� Women 3000 Meter Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Malloy, Meredith� � � � � � � � � SR Stockton� � � � � � � � � � � � � 11:11.10� � 10� � � � 2 Steinman, Anna� � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � 11:31.11� � � 8� � � � 3 Powell, Emily� � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � 11:31.71� � � 6� � � � 4 Stromberg, Kristin� � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � 11:38.22� � � 5� � � � 5 Berge, Masha� � � � � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � 11:40.97� � � 4� � � � 6 Hammonds, Emily� � � � � � � � � � JR Salisbury� � � � � � � � � � � � 11:45.47� � � 3� � � � 7 Vagie, Stephanie� � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � 11:45.70� � � 2� � � � 8 Galvin, Allison� � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � 11:49.81� � � 1 � � � � 9 Lower, Lisa� � � � � � � � � � � � � � SO East Strouds� � � � � � � � � 11:55.31� � 10 Haws, Emily� � � � � � � � � � � � � � FR East Strouds� � � � � � � � � 12:07.27� � 11 Obrock, Jessica� � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � 12:10.14� � 12 Leaness, Jill� � � � � � � � � � � � SO Stockton� � � � � � � � � � � � � 12:12.38� � 13 Simnor, Aliya� � � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � 12:22.23� � 14 Dougerty, Erin� � � � � � � � � � � SR New Jersey C� � � � � � � � � 14:46.11� �
Event 30� Men 3000 Meter Run
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= -- Weaver, Andy� � � � � � � � � � � � � � � � Unattached� � � � � � � � � � � X8:39.62� � -- Pyle, Nick� � � � � � � � � � � � � � � � � � Unattached� � � � � � � � � � � X8:40.90� � -- Steele, Bill� � � � � � � � � � � � � FR Unattached� � � � � � � � � � � X9:02.82� � -- Bowden, Dan� � � � � � � � � � � � � � NA UNAT-East St� � � � � � � � � X9:13.06� � -- Zarnoch, Tom� � � � � � � � � � � � � NA UNAT-East St� � � � � � � � � X9:13.13� � -- Ezewuiro, Robert� � � � � � � � � NA UNAT-Rutgers� � � � � � � � � X9:49.82� �
Event 30� Men 3000 Meter Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Sclafani, Jonathan� � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � 8:42.63� � 10� � � � 2 Wittman, George� � � � � � � � � � SR St. Joseph's� � � � � � � � � � 8:47.88� � � 8� � � � 3 Mazzio, Jonathan� � � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � � 8:52.03� � � 6� � � � 4 Collins, Vincent� � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � � 8:57.79� � � 5� � � � 5 O'Donnell, Murphy� � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 8:58.68� � � 4� � � � 6 Moran, Terry� � � � � � � � � � � � � SR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 9:07.06� � � 3� � � � 7 Burns, Tim� � � � � � � � � � � � � � � JR Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 9:12.61� � � 2� � � � 8 Evans, David� � � � � � � � � � � � � SO St. Joseph's� � � � � � � � � � 9:16.37� � � 1� � � � 9 Mcdonald, Andre� � � � � � � � � � SR Delaware Sta� � � � � � � � � � 9:20.48� � 10 Hassett, Matt� � � � � � � � � � � � SO Loyola (Md.)� � � � � � � � � � 9:23.88� � -- Feeney, Dan� � � � � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � X8:53.92� � -- O'Brian, Mike� � � � � � � � � � � � SO Delaware TC� � � � � � � � � � X9:12.83� � -- Hawkins, Marshall� � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � X9:17.60� � -- Hannagan, Mark� � � � � � � � � � � FR Delaware TC� � � � � � � � � � X9:34.32� �
Event 30� Men 3000 Meter Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 DuBois, Eric� � � � � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 9:04.16� � 10� � � � 2 Mennitt, Stephen� � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 9:05.03� � � 8� � � � 3 Zadroga, Chris� � � � � � � � � � � JR East Strouds� � � � � � � � � � 9:08.81� � � 6� � � � 4 Fitzgerald, John� � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � 9:16.72� � � 5� � � � 5 Ardelean, Matt� � � � � � � � � � � FR Stockton� � � � � � � � � � � � � � 9:21.26� � � 4� � � � 6 Seawell, Trent� � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � 9:23.01� � � 3� � � � 7 Quilty, Brian� � � � � � � � � � � � JR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � � 9:31.30� � � 2� � � � 8 Keen, Trevor� � � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � 9:44.13� � � 1� � � � 9 Sufczynski, Chris� � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 9:45.40� � 10 Toller, David� � � � � � � � � � � � SO Salisbury� � � � � � � � � � � � � 9:46.78� � 11 Cantor, Andrew� � � � � � � � � � � FR Salisbury� � � � � � � � � � � � � 9:49.67� �
Event 31� Women 5000 Meter Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Tuttle, Mary� � � � � � � � � � � � � JR Towson� � � � � � � � � � � � � � � 18:38.83� � 10� � � � 2 Kauffman, Sophie� � � � � � � � � SO Delaware� � � � � � � � � � � � � 18:41.94� � � 8� � � � 3 Watunya, Jennifer� � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � 19:19.60� � � 6� � � � 4 Rooney, Emily� � � � � � � � � � � � FR Loyola (Md.)� � � � � � � � � 20:03.70� � � 5� � � � 5 Pineault, Kaylee� � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � 20:49.88� � � 4� � � � 6 Powell, Tracy� � � � � � � � � � � � JR Delaware� � � � � � � � � � � � � 21:19.13� � � 3� � � � 7 Beaver, Alex� � � � � � � � � � � � � SR Loyola (Md.)� � � � � � � � � 21:22.55� � � 2� � � � 8 Rando, Emma � � � � � � � � � � � � � � FR Delaware� � � � � � � � � � � � � 21:33.09� � � 1� � � � 9 McGrath, Meghan� � � � � � � � � � SR Delaware� � � � � � � � � � � � � 23:20.59� �
Event 31� Women 5000 Meter Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 White, Ashlee� � � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � 18:57.69� � 10� � � � 2 Hanke, Joy� � � � � � � � � � � � � � � FR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � 20:08.33� � � 8� � � � 3 Guarini, Liz� � � � � � � � � � � � � JR Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � 20:21.14� � � 6� � �
Event 32� Men 5000 Meter Run Division 1
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Nicastro, Vinnie� � � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � 15:41.09� � 10� � � � 2 Donnelly, Kevin� � � � � � � � � � JR St. Joseph's� � � � � � � � � 15:57.72� � � 8� � � � 3 Logan, Conor� � � � � � � � � � � � � FR St. Joseph's� � � � � � � � � 16:16.07� � � 6� � � � 4 Ju, Joe� � � � � � � � � � � � � � � � � � SO New Jersey IT� � � � � � � � 17:31.83� � � 5� � �
Event 32� Men 5000 Meter Run Division 2&3
======================================================================= � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year School� � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Lutcza, Matt� � � � � � � � � � � � � SO Moravian� � � � � � � � � � � � � 15:36.44� � 10� � � � 2 Akhtar, Abad� � � � � � � � � � � � � JR Stockton� � � � � � � � � � � � � 15:47.32� � � 8� � � � 3 McCormack, Jake� � � � � � � � � � SO Rowan� � � � � � � � � � � � � � � � 15:49.37� � � 6� � �
Event 33� Women 4x400 Meter Relay Division 1
========================================================================== � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Delaware� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:54.09� � 4� 10� � � � � � � 1) Caruso, Victoria FR� � � � � � � � � � � � 2) Hollis, Asia JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Cox, Kristi JR� � � � � � � � � � � � � � � � � 4) Marquez, Cristine SR� � � � � � � � � � � � 2 Towson� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:01.64� � 4� � 8� � � � � � � 1) Meshey, Jill SR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Jochem, Rachel SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Okusaga, Motara JR� � � � � � � � � � � � � 4) Boden, Christina JR� � � � � � � � � � � � � 3 Delaware State� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:04.28� � 4� � 6� � � � � � � 1) Kelly, Ayanna SO� � � � � � � � � � � � � � � 2) Fan Fan, Tracey SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Emerson, Calisa FR� � � � � � � � � � � � � 4) Watkins, Britnee SR � � � � � � � � � � � � � 4 Coppin State� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:11.96� � 4� � 5� � � � � � � 1) Easterling, Alexis FR� � � � � � � � � � 2) Simpson, Iesha FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Giles, Brittany FR� � � � � � � � � � � � � 4) Smith, Shanee FR� � � � � � � � � � � � � � � � 5 Delaware� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x4:16.07� � 3 � � � � � 1) Boynton, Yesenia SO� � � � � � � � � � � � 2) Sickler, Erica FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Woodarek, Marla JR� � � � � � � � � � � � � 4) Jenkins, Kathryn FR� � � � � � � � � � � � � 6 Delaware� 'C'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x4:18.61� � 3 � � � � � 1) Atkins, Kim SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Wright, Kellyn SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Jones, Samantha JR� � � � � � � � � � � � � 4) Mandrachia, Karen JR� � � � � � � � � � � � 7 Delaware State� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x4:20.48� � 3 � � � � � 1) Roberson, Brittany SO� � � � � � � � � � 2) Sykes, Shelby SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Jones, Alisha SO� � � � � � � � � � � � � � � 4) Knight, Alba JR� � � � � � � � � � � � � � � � � 8 Loyola (Md.)� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:22.99� � 2� � 4� � � � � � � 1) Granara, Lauryn FR� � � � � � � � � � � � � 2) Carey, Casey SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Baileys, Marci FR� � � � � � � � � � � � � � 4) Krupa, Kristina SO� � � � � � � � � � � � � � 9 St. Joseph's (Pa.)� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:32.38� � 2� � 3� � � � � � � 1) Cahill, Karly JR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Pierce, Kristin SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Piazza, Katie FR� � � � � � � � � � � � � � � 4)� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10 Loyola (Md.)� 'C'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x4:42.61� � 1 � � � � � 1) Larkin, Margaret FR� � � � � � � � � � � � 2) McGonigle, Audrey SO� � � � � � � � � � � � � � � 3) McNamara, Courtney SR� � � � � � � � � � 4) Pappas, Calli FR� � � � � � � � � � � � � � � 11 Loyola (Md.)� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x4:46.15� � 2 � � � � � 1) Yardley, Rosemary FR� � � � � � � � � � � 2) Honan, Nellie SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Gruber, Brittany SO� � � � � � � � � � � � 4) Trainer, Megan FR� � � � � � � � � � � � � � 12 New Jersey Institute� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:51.23� � 1� � 2� � � � � � � 1) Barrera, Kim SO� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Howell, Kayla FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Kerrison, Nicole JR� � � � � � � � � � � � 4) Johnson, Kelsey SO� � � � � � � � � � � � �
Event 33� Women 4x400 Meter Relay Division 2&3
========================================================================== � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Lincoln (Pa.)� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:01.63� � 4� 10� � � � � � � 1) Rembert, Kristina JR� � � � � � � � � � � 2) Wanamaker, Esna SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Larose, Keishana SO� � � � � � � � � � � � 4) Freeman, Bienna FR� � � � � � � � � � � � � � 2 East Stroudsburg� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:07.78� � 3� � 8� � � � � � � 1) Ventrella, Lauren FR� � � � � � � � � � � 2) Johnson, Jasmine JR� � � � � � � � � � � � � � � � 3) Dieter, Adrienne SO� � � � � � � � � � � � 4) Carito, Trina JR� � � � � � � � � � � � � � � � 3 Rowan� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:20.07� � 4� � 6� � � � � � � 1) Huynh, Christina FR� � � � � � � � � � � � 2) Muneer, Amira SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Byrne, Rachel FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Brownlee, Beverlee FR� � � � � � � � � � � 4 Stockton� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 4:22.93� � 2� � 5� � � � � � � 1) Stratton, Nikki FR� � � � � � � � � � � � � 2) Joseph, Rachel SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Reiter, Katie SR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Williams, Amanda JR� � � � � � � � � � � � � 5 East Stroudsburg� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x4:31.32� � 2 � � � � � 1) Hollick, Emily SR� � � � � � � � � � � � � � 2) Getz, Tara FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Littrell, Kayla SO� � � � � � � � � � � � � 4) Kerchner, Kristin FR� � � � � � � � � � � � 6 Rutgers-Newark� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 5:02.73� � 2� � 4� � � � � � � 1) Farquharson, Cierra SR� � � � � � � � � 2) Nah, Saymah FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Binns, Nicole SO� � � � � � � � � � � � � � � 4) Washington, Kenitra JR� � � � � � � � � � 7 Lehman� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 5:04.58� � 3� � 3� � � � � � � 1) Chung, Caroline FR� � � � � � � � � � � � � 2) Browne, Janina SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Sennon, Jillene SR� � � � � � � � � � � � � 4) Francis, Shanoy JR� � � � � � � � � � � � �
Event 34� Men 4x400 Meter Relay Division 1
========================================================================== � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 St. Joseph's (Pa.)� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:29.25� � 4� 10� � � � � � � 1) Philbrook, Steven SR� � � � � � � � � � � 2) Wenik, Dylan SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Smith, Brian JR� � � � � � � � � � � � � � � � 4) Brandt, Drew SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 2 Delaware State� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:32.83� � 3� � 8� � � � � � � 1) Souvenir, Royston FR� � � � � � � � � � � 2) Daniels, Kendall FR� � � � � � � � � � � � � � � � 3) Sivels, Devon FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Cooper, Sean FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3 St. Joseph's (Pa.) � 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x3:37.02� � 3 � � � � � 1) Myslinski, Kevin SO� � � � � � � � � � � � 2) Drastura, Adam SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Scrivano, Royce SO� � � � � � � � � � � � � 4) O'Hara, Ian SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 4 Loyola (Md.)� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:44.75� � 1� � 6� � � � � � � 1) West, Chase FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Donnelly, Charlie SO� � � � � � � � � � � � � � � 3) Burns, Tim JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 4) Puleo, DJ FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � -- Delaware TC� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x3:28.18� � 4 � � � � � 1) Fronczkowski, Vinny SO� � � � � � � � � 2) Morrisey, Nick SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Molligan, Justin JR� � � � � � � � � � � � 4) Simkins, Jeremy JR� � � � � � � � � � � � �
Event 34� Men 4x400 Meter Relay Division 2&3
========================================================================== � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� H# Points ========================================================================== � 1 Lincoln (Pa.)� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:26.64� � 4� 10� � � � � � � 1) Costen, Matthew SO� � � � � � � � � � � � � 2) Bishop, anthony SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) lewis, Kester JR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Dawkins, Randy SR� � � � � � � � � � � � � � � 2 Lincoln (Pa.)� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x3:26.68� � 4 � � � � � 1) wright, Alex JR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Mason, Todd SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Wilkinson, Andre JR� � � � � � � � � � � � 4) Mcleod, Deidre JR� � � � � � � � � � � � � � � 3 Kean� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:31.98� � 3� � 8� � � � � � � 1) Gough, Matt JR� � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Clark, Barry FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Pegeron, Chris JR� � � � � � � � � � � � � � 4) Persson, Kevin FR� � � � � � � � � � � � � � � 4 East Stroudsburg� 'C'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:35.21� � 3� � 6� � � � � � � 1) Janssen, Sam SO� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Saparito, Mike FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Sweet, Ben FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 4) Feeney, Colin SR� � � � � � � � � � � � � � � � 5 Rowan� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:39.08� � 4� � 5� � � � � � � 1) McGriff, Josh FR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Maxwell, Jayce SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Bradley, Benjamin JR� � � � � � � � � � � 4) Morgan, JaRon SO� � � � � � � � � � � � � � � � 6 Rutgers-Newark� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:42.32� � 2� � 4� � � � � � � 1) Bond, Mathew FR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Azab, Andrew FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Farao, Gerard JR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Jeantus, McAlbert FR� � � � � � � � � � � � 7 Rutgers-Newark� 'C'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x3:48.28� � 1 � � � � � 1) Goodridge, Keron FR� � � � � � � � � � � � 2) Brown, Kevon FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Pesante Jr., Freddy FR� � � � � � � � � 4) Goodridge, Klye FR� � � � � � � � � � � � � � 8 Wesley� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:52.31� � 2 � � 3� � � � � � � 1) Donisi, Chris JR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Hill, Wendell FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Taylor, Deondre FR� � � � � � � � � � � � � 4) Buffa, Frank FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 9 Lehman� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3:58.66� � 3� � 2� � � � � � � 1) Akogu, Philip JR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Gatling II, Darnell FR� � � � � � � � � � � � � 3) Myries, Garrik FR� � � � � � � � � � � � � � 4) Gouldbourne, Andre SO� � � � � � � � � � 10 Wesley� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x4:14.22� � 1 � � � � � 1) Ponce, Pernell FR� � � � � � � � � � � � � � 2) Mango, Mike FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Alano, Travis FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Karimov, Kamran FR� � � � � � � � � � � � � -- East Stroudsburg� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � DNF� � 2 � � � � � 1) Maldonado, Jesus FR� � � � � � � � � � � � 2) Smith, Russell SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Young, Corey FR� � � � � � � � � � � � � � � � 4) Johnson, Dan SO� � � � � � � � � � � � � � � � -- Rutgers-Newark� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � DQ� � 2� Cut in Early � � � � 1) Ibeh, Nnaemeka SR� � � � � � � � � � � � � � 2) Stubbs, Shariff FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Graves, Corey FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Gadalla, Mohamed FR� � � � � � � � � � � �
Event 35� Women 4x800 Meter Relay Division 1
======================================================================= � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Towson� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9:53.87� � 10� � � � � � � 1) DiGregorio, Megan SR� � � � � � � � � � � 2) Smith, Nicole FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Dillow, Kaitlyn SO� � � � � � � � � � � � � 4) Gilmartin-Donohue, Kaylin SO� � � � 2 Delaware State� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10:04.31� � � 8� � � � � � � 1) Mayers, Kendra JR� � � � � � � � � � � � � � 2) Richardson, Dashera FR� � � � � � � � � � � � � 3) Harrison, Jessica JR� � � � � � � � � � � 4) Cloud-Klein, Avery FR� � � � � � � � � � � 3 New Jersey Institute� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10:28.87� � � 6� � � � � � � 1) Escalera, Vanessa SO� � � � � � � � � � � 2) Higgins, Megan SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Hefferan, Amanda JR� � � � � � � � � � � � 4) Marut, Ewelina FR� � � � � � � � � � � � � � � 4 Delaware� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 11:21.61� � � 5� � � � � � � 1) Ozcan, Tijen JR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Chetelat, Lindsay FR� � � � � � � � � � � � � � � 3) Towner, Jordynn FR� � � � � � � � � � � � � 4) Buda, Gabrielle FR� � � � � � � � � � � � �
Event 35� Women 4x800 Meter Relay Division 2&3
======================================================================= � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 Rowan� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10:19.74� � 10� � � � � � � 1) O'Mara, Eileen SO� � � � � � � � � � � � � � 2) Royds, Alivia FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Jones, Lisa SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 4) Rawls, Jen FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 2 Stockton� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10:23.17� � � 8� � � � � � � 1) Evangelist, Robyn JR� � � � � � � � � � � 2) Rudy, Katherine JR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Salge, Nicole FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Prokopiuk, Barbara FR� � � � � � � � � � � 3 East Stroudsburg� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10:25.48� � � 6� � � � � � � 1) Trexler, Jonna JR� � � � � � � � � � � � � � 2) Wysocki, Sarah SO� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Fitzgerald, Corinne FR� � � � � � � � � 4) Fisher, Jenna SR� � � � � � � � � � � � � � � � 4 Rowan� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x10:49.70� � � � � � 1) Doharty, Raneeka SO� � � � � � � � � � � � 2) Czohla, danielle SO� � � � � � � � � � � � � � � � 3) White, Ashlee FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Guarini, Liz JR� � � � � � � � � � � � � � � �
Event 36� Men 4x800 Meter Relay Division 1
======================================================================= � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 St. Joseph's (Pa.)� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8:12.40� � 10� � � � � � � 1) Manion, David FR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Fischer, Luke JR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Gorczynski, Kyle FR� � � � � � � � � � � � 4) Birchmeier, Ryan SO� � � � � � � � � � � � � 2 New Jersey Institute� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8:29.26� � � 8� � � � � � � 1) Mendez, Brian FR� � � � � � � � � � � � � � � 2) Esposito, Tim FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Gurlacz, Michael SR� � � � � � � � � � � � 4) Morgan, Adam FR� � � � � � � � � � � � � � � �
Event 36� Men 4x800 Meter Relay Division 2&3
======================================================================= � � � School� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points ======================================================================= � 1 East Stroudsburg� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8:23.36� � 10� � � � � � � 1) Carr, Pat NA� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 2) Fezza, Frank FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Pereira, Mike FR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Zadroga, Chris JR� � � � � � � � � � � � � � � 2 Stockton� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8:31.75� � � 8� � � � � � � 1) Akhtar, Abad JR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Ardelean, Matt FR� � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Bruno, Alex FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 4) George, Nate SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 3 Rowan� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8:35.54� � � 6� � � � � � � 1) Austin, Thomas SO� � � � � � � � � � � � � � 2) Collier, Dan SR� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Huddy, Nick SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 4) Crosta, Matt SO� � � � � � � � � � � � � � � � � 4 Kean� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 8:37.19� � � 5� � � � � � � 1) Bonner, Doug JR� � � � � � � � � � � � � � � � 2) Rousseau, Jaris FR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) Anantharaman, Ashwin NA� � � � � � � � 4) Hassel, Dennis FR� � � � � � � � � � � � � � � 5 Lincoln (Pa.)� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9:15.71� � � 4� � � � � � � 1) Costen, Matthew SO� � � � � � � � � � � � � 2) Bishop, anthony SR� � � � � � � � � � � � � � � � � 3) lewis, Kester JR� � � � � � � � � � � � � � � 4) Dawkins, Randy SR� � � � � � � � � � � � � � � 6 Rutgers-Newark� 'A'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � 9:15.81� � � 3� � � � � � � 1) Ying, Rolland SO� � � � � � � � � � � � � � � 2) Ezewuiro, Robert NA� � � � � � � � � � � � � � � � 3) Amevor, Tcahz SO� � � � � � � � � � � � � � � 4) Qazi, Tauqeer JR� � � � � � � � � � � � � � � � 7 Kean� 'B'� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � x9:30.47� � � � � � 1) Scribner, Kevin NA� � � � � � � � � � � � � 2) Paquiot, Peterson SR� � � � � � � � � � � � � � � 3) Claviejo, Daniel FR� � � � � � � � � � � � 4) Edwards, Chris SO� � � � � � � � � � � � � �
Female Team Scores - Division 1 Place School Points
1 Towson TOW 217 2 Delaware UDE 182 3 Delaware State DEST 120 4 Coppin State COPP 71.67 5 Loyola (Md.) LOYO 46.33 6 St. Joseph's (Pa.) SJOS 18 7 New Jersey Institute NEW2 12 8 Villanova VILL 6 Total 673.00 Female Team Scores - Division 2&3 Place School Points
1 East Stroudsburg EAST 143.50 2 Rowan ROWA 133 3 Moravian MORA 97 4 Stockton STOC 76.50 5 Salisbury SALI 74.50 6 Lincoln (Pa.) LINC 48 7 New Jersey City NEWJ 36 8 Rutgers-Newark RUN2 15.50 9 TCNJ TCNJ 14 10 Ramapo College RAMA 8 10 Kean KEAN 8 10 Lehman LEHM 8 Total 662.00 Male Team Scores - Division 1 Place School Points
1 St. Joseph's (Pa.) SJOS 212 2 New Jersey Institute NEW2 154 3 Delaware State DEST 88 4 Loyola (Md.) LOYO 34 5 Villanova VILL 24 Total 512.00 Male Team Scores - Division 2&3 Place School Points
1 East Stroudsburg EAST 179.50 2 Lincoln (Pa.) LINC 74 3 Salisbury SALI 73 4 Rowan ROWA 66 5 Stockton STOC 59 6 Kean KEAN 51 7 Montclair State MONT 42 7 Moravian MORA 42 9 Rutgers-Newark RUN2 22 10 TCNJ TCNJ 21 11 New Jersey City NEWJ 13.50 12 Wesley WEDE 12 13 Lehman LEHM 7 � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Total 662.00
Like·Comment·Share·E-mail·20136 views
History for Delaware Thomson Invitational
Show 1 more
|